team logo
 



George Washington Rec Center
pool

















Tropical Splash
Short Course Yards Swim Meet
George Washington Rec Center, Alexandria, VA
Sunday, January 25, 2015
Potomac Valley LMSC sanction for US Masters Swimming, Inc. Sanction #105-S001





2015 Results
Next year's meet: January 31, 2016


    [ Women ]     [ Men ]     [ Relays ]     [ Coconut relay ]


*******  WOMEN  ***************************************************************
*******************************************************************************
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mizerak, Gabrielle M      23 1693                             25.77  
  2 Becker, Jennifer          18 L4S                            1:06.13  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mizerak, Gabrielle M      23 1693                             55.91  
       26.75    55.91                                                      
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Colleen            23 ARMS                           2:16.02  
       32.17  1:06.44  1:41.50  2:16.02                                    
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Letendre, Daisy C         24 UC10                           1:15.89  
       35.79  1:15.89                                                      
 
Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Letendre, Daisy C         24 UC10                           2:41.63  
       36.12  1:17.05  1:59.67  2:41.63                                    
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Colleen            23 ARMS                             31.04  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Colleen            23 ARMS                           1:06.98  
       31.85  1:06.98                                                      
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mizerak, Gabrielle M      23 1693                           1:03.70  
       28.70  1:03.70                                                      
  2 Letendre, Daisy C         24 UC10                           1:08.31  
       31.99  1:08.31                                                      
  3 Becker, Jennifer          18 L4S                            2:55.50  
     1:20.09  2:55.50                                                      
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mizerak, Gabrielle M      23 1693                           2:15.54  
       27.89  1:02.42  1:43.72  2:15.54                                    
  2 Letendre, Daisy C         24 UC10                           2:24.21  
       31.00  1:06.98  1:48.44  2:24.21                                    
  3 Moore, Colleen            23 ARMS                           2:31.55  
       32.04  1:12.89  1:56.23  2:31.55                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Osborn, Anne E            29 1ST                              29.07  
  2 Van Arkel, Brittany A     27 ARMS                             31.96  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Osborn, Anne E            29 1ST                            1:01.68  
       29.90  1:01.68                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Osborn, Anne E            29 1ST                            2:16.53  
       33.25  1:08.66  1:43.12  2:16.53                                    
  2 Mann, Kristen M           28 L4S                            2:16.78  
       31.88  1:07.19  1:42.67  2:16.78                                    
  3 Yeager, Amanda            27 L4                             2:18.89  
       32.75  1:08.70  1:44.17  2:18.89                                    
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Warren-Shriner, Lindsey   26 DCAC                           5:58.03  
       31.90  1:07.59  1:44.07  2:20.81  2:57.62  3:34.60  4:10.65  4:47.22
     5:22.94  5:58.03                                                      
  2 Yeager, Amanda            27 L4                             5:58.92  
       32.51  1:07.92  1:44.40  2:21.08  2:58.01  3:34.80  4:11.62  4:48.24
     5:24.49  5:58.92                                                      
  3 Osborn, Anne E            29 1ST                            6:15.38  
       34.34  1:11.53  1:49.75  2:27.87  3:05.47  3:43.38  4:21.27  5:00.26
     5:38.23  6:15.38                                                      
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Kristen M           28 L4S                            1:10.18  
       34.34  1:10.18                                                      
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Arkel, Brittany A     27 ARMS                             37.11  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Yeager, Amanda            27 L4                             1:18.32  
       37.00  1:18.32                                                      
  2 Osborn, Anne E            29 1ST                            1:22.43  
       39.67  1:22.43                                                      
 -- Van Arkel, Brittany A     27 ARMS                                DQ  
       38.17       DQ                                                      
 
Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Kristen M           28 L4S                            2:42.72  
       37.46  1:19.14  2:01.39  2:42.72                                    
  2 Yeager, Amanda            27 L4                             2:46.41  
       38.18  1:20.06  2:03.16  2:46.41                                    
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mann, Kristen M           28 L4S                              28.68  
  2 Mundi, Jessica            25 UC12                             37.55  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Warren-Shriner, Lindsey   26 DCAC                           1:12.66  
       34.31  1:12.66                                                      
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Arkel, Brittany A     27 ARMS                           1:20.51  
       38.17  1:20.51                                                      
  2 Mundi, Jessica            25 UC12                           1:26.18  
       40.11  1:26.18                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubchak, Lindsey N      32 ALEX                             28.36  
  2 Mathey, Alison E          30 ARMS                             28.82  
  3 Keyser, Lisa M            32 ALEX                             29.77  
  4 O'Brien, Kimberly         33 L4S                              35.03  
  5 Hufford, Ellen U          32 ARMS                             37.30  
  6 Houston, Chanelle         31 UC09                             43.72  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mathey, Alison E          30 ARMS                           1:04.79  
       31.35  1:04.79                                                      
  2 Keyser, Lisa M            32 ALEX                           1:06.41  
       30.94  1:06.41                                                      
  3 Batko, Samantha           32 TRI3                           1:10.30  
       33.16  1:10.30                                                      
  4 Goldberg, Julie F         30 FAC                            1:17.82  
       37.06  1:17.82                                                      
  5 Hufford, Ellen U          32 ARMS                           1:19.53  
       38.85  1:19.53                                                      
  6 Houston, Chanelle         31 UC09                           1:32.12  
       44.08  1:32.12                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Juliana M          31 TERR                           2:11.26  
       30.14  1:03.44  1:38.02  2:11.26                                    
  2 Jakubchak, Lindsey N      32 ALEX                           2:11.93  
       30.52  1:03.80  1:37.72  2:11.93                                    
  3 Miller, Alaina            32 ALEX                           2:30.45  
       35.05  1:14.16  1:53.07  2:30.45                                    
  4 Batko, Samantha           32 TRI3                           2:32.88  
       34.06  1:12.53  1:52.78  2:32.88                                    
  5 Hufford, Ellen U          32 ARMS                           2:53.72  
       40.68  1:26.16  2:11.82  2:53.72                                    
  6 Duquette, Michelle K      32 L4S                            3:32.73  
       47.16  1:40.98  2:38.01  3:32.73                                    
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Alaina            32 ALEX                           6:50.39  
       35.94  1:16.04  1:57.05  2:39.05  3:21.31  4:03.63  4:45.77  5:28.41
     6:10.53  6:50.39                                                      
  2 Duquette, Michelle K      32 L4S                            9:27.29  
       50.21  1:45.63  2:43.57  3:42.97  4:42.55  5:42.23  6:42.85  7:39.13
     8:34.78  9:27.29                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mathey, Alison E          30 ARMS                             34.04  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mathey, Alison E          30 ARMS                           1:13.01  
       35.11  1:13.01                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Juliana M          31 TERR                           2:23.50  
       33.69  1:09.74  1:47.24  2:23.50                                    
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Rachel P           31 ARMS                             33.69  
  2 Jakubchak, Lindsey N      32 ALEX                             34.90  
  3 O'Brien, Kimberly         33 L4S                              40.06  
  4 Hufford, Ellen U          32 ARMS                             49.14  
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kimberly         33 L4S                            3:17.91  
       43.19  1:31.58  2:24.03  3:17.91                                    
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Rachel P           31 ARMS                             28.91  
  2 Batko, Samantha           32 TRI3                             33.26  
  3 O'Brien, Kimberly         33 L4S                              40.71  
  4 Houston, Chanelle         31 UC09                             52.20  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Rachel P           31 ARMS                           1:03.24  
       28.77  1:03.24                                                      
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Rachel P           31 ARMS                           1:07.78  
       31.38  1:07.78                                                      
  2 Galan, Juliana M          31 TERR                           1:11.13  
       32.09  1:11.13                                                      
  3 O'Brien, Kimberly         33 L4S                            1:34.57  
       41.93  1:34.57                                                      
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jakubchak, Lindsey N      32 ALEX                           2:27.24  
       31.15  1:08.57  1:51.59  2:27.24                                    
  2 Batko, Samantha           32 TRI3                           2:46.64  
       34.64  1:16.65  2:06.14  2:46.64                                    
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Alaina            32 ALEX                           5:55.62  
       39.26  1:23.69  2:10.81  2:56.12  3:46.78  4:37.79  5:18.39  5:55.62
  2 Batko, Samantha           32 TRI3                           6:05.53  
       38.35  1:22.90  2:09.11  2:54.60  3:47.55  4:40.27  5:23.69  6:05.53
  3 Goldberg, Julie F         30 FAC                            6:58.81  
       44.04  1:36.30  2:32.14  3:26.80  4:26.02  5:26.17  6:12.62  6:58.81
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Cuccuini, Samantha A      37 UC10                             34.67  
  2 Lovett, Lindsay R         36 1693                             35.71  
  3 Scherschligt, Julia       37 GERM                             40.94  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayle, Deborah            37 UC10                           1:01.63  
       29.36  1:01.63                                                      
  2 Cuccuini, Samantha A      37 UC10                           1:13.46  
       35.73  1:13.46                                                      
  3 Connor, Jennifer          39 ARMS                           1:21.84  
       39.39  1:21.84                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon D       38 1693                           2:26.18  
       34.31  1:11.38  1:48.63  2:26.18                                    
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayle, Deborah            37 UC10                           6:08.90  
       31.49  1:05.86  1:41.48  2:18.05  2:55.54  3:33.47  4:12.23  4:51.40
     5:30.80  6:08.90                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kays, Amelia B            35 ALEX                             35.58  
  2 Cuccuini, Samantha A      37 UC10                             40.92  
  3 Connor, Jennifer          39 ARMS                             44.81  
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon D       38 1693                           2:36.43  
       37.80  1:17.09  1:56.99  2:36.43                                    
  2 Kays, Amelia B            35 ALEX                           2:37.75  
       37.06  1:16.22  1:56.60  2:37.75                                    
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loubeau, Alexandra        38 UC12                             39.57  
  2 Kays, Amelia B            35 ALEX                             39.88  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon D       38 1693                           1:24.88  
       40.67  1:24.88                                                      
  2 Kays, Amelia B            35 ALEX                           1:27.92  
       41.87  1:27.92                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Sullivan, Shannon D       38 1693                                DQ  
       41.76  1:27.07       DQ                                             
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Gayle, Deborah            37 UC10                             31.98  
  2 Loubeau, Alexandra        38 UC12                             34.29  
  3 Cuccuini, Samantha A      37 UC10                             38.62  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loubeau, Alexandra        38 UC12                           1:16.11  
       36.48  1:16.11                                                      
  2 Kays, Amelia B            35 ALEX                           1:16.39  
       35.73  1:16.39                                                      
  3 Cuccuini, Samantha A      37 UC10                           1:29.49  
       40.78  1:29.49                                                      
  4 Connor, Jennifer          39 ARMS                           1:38.34  
       47.78  1:38.34                                                      
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Shannon D       38 1693                           2:42.26  
       37.98  1:17.95  2:04.42  2:42.26                                    
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Leslie L           41 RMST                             27.53  
  2 Swain, Jayme S            40 ARMS                             30.04  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Leslie L           41 RMST                           1:00.48  
       29.29  1:00.48                                                      
  2 Clanton, Brenna K         43 SDS                            1:20.35  
       41.41  1:20.35                                                      
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Leslie L           41 RMST                           2:15.64  
       31.45  1:07.27  1:43.03  2:15.64                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Leslie L           41 RMST                           6:06.76  
       32.07  1:08.65  1:46.10  2:23.42  3:00.80  3:38.52  4:15.56  4:52.85
     5:30.92  6:06.76                                                      
  2 Clanton, Brenna K         43 SDS                            7:58.90  
       38.05  1:18.49  2:01.15  2:44.63  3:29.05  4:13.72  4:58.75  5:43.81
     6:29.08  7:58.90                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Swain, Jayme S            40 ARMS                             35.81  
  2 Walsh, Sheila A           44 DCAC                             38.62  
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Sheila A           44 DCAC                           2:53.26  
       40.55  1:24.31  2:09.42  2:53.26                                    
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Sheila A           44 DCAC                             34.97  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Swain, Jayme S            40 ARMS                           1:12.62  
       35.87  1:12.62                                                      
  2 Walsh, Sheila A           44 DCAC                           1:14.31  
       35.86  1:14.31                                                      
  3 Clanton, Brenna K         43 SDS                            1:26.56  
       41.52  1:26.56                                              
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Sheila A           44 DCAC                           2:42.58  
       36.97  1:19.39  2:42.58                                             
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuford, Carol H          48 L4S                              34.74  
  2 Chu, Jan I                47 FAC                              44.25  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuford, Carol H          48 L4S                            1:15.08  
       35.97  1:15.08                                                      
  2 Chu, Jan I                47 FAC                            1:53.20  
       48.25  1:53.20                                                      
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuford, Carol H          48 L4S                            2:42.46  
       36.92  1:17.69  2:00.48  2:42.46                                    
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuford, Carol H          48 L4S                            7:12.64  
       38.76  1:20.40  2:03.81  2:47.64  3:32.55  4:17.08  5:02.03  5:47.08
     6:29.95  7:12.64                                                      
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Jan I                47 FAC                              50.31  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Shuford, Carol H          48 L4S                            1:45.08  
       49.34  1:45.08                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Mindy            51 RMST                             28.35  
  2 Miller, Patricia M        54 VMST                             30.31  
  3 Schroder, Armella         50 TRI3                             43.29  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Mindy            51 RMST                           1:01.62  
       29.41  1:01.62                                                      
  2 Dawson, Mandy             52 RMST                           1:06.15  
       31.21  1:06.15                                                      
  3 Miller, Patricia M        54 VMST                           1:07.62  
       32.79  1:07.62                                                      
  4 Kellogg, Kristine M       52 SDS                            1:08.90  
       33.11  1:08.90                                                      
  5 Mazyck, Carla D           54 MARY                           1:28.18  
       43.06  1:28.18                                                      
  6 Schroder, Armella         50 TRI3                           1:37.11  
       45.38  1:37.11                                                      
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Mandy             52 RMST                           2:24.83  
       33.25  1:10.81  1:47.42  2:24.83                                    
  2 Becker, Marlene           50 L4S                            2:24.87  
       33.97  1:10.62  1:47.68  2:24.87                                    
  3 Schroder, Armella         50 TRI3                           3:51.58  
       46.43  1:41.29  2:44.81  3:51.58                                    
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Kristine M       52 SDS                            6:41.15  
       37.15  1:17.24  1:58.36  2:40.04  3:21.62  4:02.93  4:43.89  5:23.87
     6:03.55  6:41.15                                                      
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mazyck, Carla D           54 MRARY                          1:43.57  
       51.00  1:43.57                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Patricia M        54 VMST                             37.60  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Patricia M        54 VMST                           1:20.83  
       38.91  1:20.83                                                      
  2 Kellogg, Kristine M       52 SDS                            1:36.48  
       46.23  1:36.48                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Mindy            51 RMST                             32.55  
  2 Dawson, Mandy             52 RMST                             35.20  
  3 Mazyck, Carla D           54 MARY                             48.69  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Patricia M        54 VMST                           1:16.53  
       38.81  1:16.53                                                      
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Becker, Marlene           50 L4S                            2:54.64  
       37.93  1:24.38  2:15.32  2:54.64                                    
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brightwell, Kim M         55 RMST                             29.74  
  2 Auer, Margie              56 L4S                              35.06  
  3 Frost, Holly C            55 L4S                              51.20  
  4 Baumgarten, Elizabeth A   58 TRI3                             56.69  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawley, Julie S           57 WAVA                           1:20.64  
       37.88  1:20.64                                                      
  2 Baumgarten, Elizabeth A   58 TRI3                           1:22.75  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Auer, Margie              56 L4S                            2:57.06  
       40.85  1:24.89  2:10.96  2:57.06                                    
  2 Dawley, Julie S           57 WAVA                           2:58.89  
       38.99  1:24.30  2:11.64  2:58.89                                    
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brightwell, Kim M         55 RMST                             32.53  
  2 Dawley, Julie S           57 WAVA                             43.79  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawley, Julie S           57 WAVA                           1:33.78  
       45.95  1:33.78                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Auer, Margie              56 L4S                            3:07.07  
       45.21  1:32.31  2:19.12  3:07.07                                    
  2 Dawley, Julie S           57 WAVA                           3:28.94  
       48.31  1:41.30  2:35.12  3:28.94                                    
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brightwell, Kim M         55 RMST                             38.08  
 -- Baumgarten, Elizabeth A   58 TRI3                                DQ  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Baumgarten, Elizabeth A   58 TRI3                          -- 
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brightwell, Kim M         55 RMST                             32.50  
  2 Frost, Holly C            55 L4S                              47.24  
  3 Little, Nancy L           56 GERM                             56.30  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Auer, Margie              56 L4S                            1:29.40  
       42.69  1:29.40                                                      
  2 Little, Nancy L           56 GERM                           2:13.52  
     1:05.38  2:13.52                                                      
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Brightwell, Kim M         55 RMST                           1:14.26  
       34.35  1:14.26                                                      
  2 Baumgarten, Elizabeth A   58 TRI3                           1:38.31  
       47.38  1:38.31                                                      
  3 Frost, Holly C            55 L4S                            1:40.79  
       46.35  1:40.79                                                      
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Auer, Margie              56 L4S                            3:09.38  
       41.17  1:29.43  2:22.65  3:09.38                                    
  2 Little, Nancy L           56 GERM                           4:44.82  
       58.18  2:15.00  3:40.98  4:44.82                                    
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Batko, Margaret           64 TRI3                             47.86  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Batko, Margaret           64 TRI3                           1:46.67  
       51.03  1:46.67                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Batko, Margaret           64 TRI3                           3:55.83  
              1:50.45  2:53.78  3:55.83                                    
 
Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus-Charley, Shirley   63 VMST                           6:12.99  
       34.50  1:11.38  1:48.74  2:26.52  3:04.37  3:42.20  4:20.15  4:57.97
     5:35.76  6:12.99                                                      
 
Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus-Charley, Shirley   63 VMST                           2:47.32  
       41.44  1:23.51  2:05.24  2:47.32                                    
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus-Charley, Shirley   63 VMST                             41.20  
 
Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus-Charley, Shirley   63 VMST                           1:17.69  
       36.47  1:17.69                                                      
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus-Charley, Shirley   63 VMST                           1:17.87  
       36.99  1:17.87                                                      
 
Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Pettijohn, Margot K       68 ANCM                           1:27.88  
       44.46  1:27.88                                                      
 
Women 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Pettijohn, Margot K       68 ANCM                           3:13.78  
       44.08  1:33.38  2:23.66  3:13.78                                    
 
Women 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Pettijohn, Margot K       68 ANCM                           6:32.60  
       44.04  1:35.49  2:26.34  3:18.55  4:10.73  5:02.90  5:48.66  6:32.60
 

*******  MEN *****************************************************************
*******************************************************************************

Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Sidney L           23 BAM1                             22.22  
  2 Destree, Nathan M         23 UC12                             22.97  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Destree, Nathan M         23 UC12                             49.58  
       23.69    49.58                                                      
  2 Hepp, Michael J           24 DCTC                             57.59  
       27.73    57.59                                                      
 
Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Hepp, Michael J           24 DCTC                           5:41.31  
       35.27  1:14.29  1:54.16  2:34.69  3:15.31  3:56.07  4:36.25  5:15.86
     5:55.60  5:41.31                                                      
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bohman, Bryce A           24 IM                               22.39  
  2 Glass, Sidney L           23 BAM1                             24.38  
 
Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bohman, Bryce A           24 IM                               48.17  
  2 Hepp, Michael J           24 DCTC                           1:04.58  
       31.68  1:04.58                                                      
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bohman, Bryce A           24 IM                               22.30  
  2 Destree, Nathan M         23 UC12                             24.65  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bohman, Bryce A           24 IM                               51.17  
       23.79    51.17                                                      
  2 Destree, Nathan M         23 UC12                             55.43  
       25.19    55.43                                                      
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bohman, Bryce A           24 IM                               53.87  
       23.27    53.87                                                      
  2 Destree, Nathan M         23 UC12                             57.28  
       25.79    57.28                                                      
 
Men 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Glass, Sidney L           23 BAM1                           1:59.86  
       26.54    56.75  1:30.88  1:59.86                                    
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Steven L            26 ARMS                             23.03  
  2 Sigward, Dustin           27 DCAC                             23.59  
  3 Summers, Dan              28 ARMS                             24.21  
  4 Thames, Steven G          27 ARMS                             25.88  
  5 Garrahan, William         26 ALEX                             26.45  
  6 Taylor, Tim               27 ALEX                             26.81  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Guiffre, John             25 ARMS                             51.25  
       24.14    51.25                                                      
  2 Sigward, Dustin           27 DCAC                             51.67  
       24.82    51.67                                                      
  3 King, Steven L            26 ARMS                             53.42  
       25.97    53.42                                                      
  4 Thames, Steven G          27 ARMS                             54.39  
       25.97    54.39                                                      
  5 Summers, Dan              28 ARMS                             54.46  
       25.75    54.46                                                      
  6 Garrahan, William         26 ALEX                             57.90  
       27.12    57.90                                                      
  7 Allen, Joseph B           27 UC12                             59.59  
       29.69    59.59                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Guiffre, John             25 ARMS                           1:55.49  
       26.41    55.76  1:25.42  1:55.49                                    
  2 Allen, Joseph B           27 UC12                           2:10.69  
       31.55  1:04.19  1:37.86  2:10.69                                    
  3 Garrahan, William         26 ALEX                           2:12.31  
       28.91  1:00.86  1:35.81  2:12.31                                    
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Thames, Steven G          27 ARMS                           5:46.51  
       30.63  1:05.07  1:40.14  2:15.35  2:50.60  3:25.20  3:59.84  4:35.48
     5:11.63  5:46.51                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sigward, Dustin           27 DCAC                             31.75  
 
Men 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Peter A            25 TERR                           2:05.19  
       29.55  1:01.23  1:33.67  2:05.19                                    
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Guiffre, John             25 ARMS                           1:07.67  
       31.37  1:07.67                                                      
  2 Summers, Dan              28 ARMS                           1:11.18  
       33.48  1:11.18                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Sigward, Dustin           27 DCAC                             28.96  
  2 Allen, Joseph B           27 UC12                             32.00  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Joseph B           27 UC12                           1:12.72  
       34.69  1:12.72                                                      
 
Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Joseph B           27 UC12                           2:34.51  
       33.94  1:10.65  1:51.57  2:34.51                                    
 -- Taylor, Tim               27 ALEX                                DQ  
       32.06  1:09.54  1:49.72       DQ                                    
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Dan              28 ARMS                           1:03.63  
       29.81  1:03.63                                                      
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Peter A            25 TERR                           2:03.24  
       26.05    57.02  1:35.12  2:03.24                                    
  2 Taylor, Tim               27 ALEX                           2:25.17  
     1:06.62  1:50.64  2:25.17                                             
 
Men 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Galan, Peter A            25 TERR                           4:27.29  
       26.58    57.74  1:32.30  2:05.41  2:46.02  3:25.96  3:58.02  4:27.29
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulholland, Kerry J       33 UC12                             25.19  
  2 Shaw, Chris               32 TERR                             26.37  
  3 Green, Andrew O           31 FBST                             27.01  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Schweitzer, Matthew       33 L4S                              54.49  
       26.71    54.49                                                      
  2 Shaw, Chris               32 TERR                             58.65  
       27.61    58.65                                                      
  3 Connors, Dana E           34 DCAC                           1:02.96  
       30.53  1:02.96                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Schweitzer, Matthew       33 L4S                            2:01.88  
       28.22    58.68  1:29.95  2:01.88                                    
  2 Shaw, Chris               32 TERR                           2:15.00  
       31.52  1:05.38  1:39.63  2:15.00                                    
  3 Connors, Dana E           34 DCAC                           2:18.53  
       31.74  1:07.42  1:43.42  2:18.53                                    
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Keyes, Brett R            31 UC10                             30.71  
  2 Burkhardt, Justin M       34 DCAC                             31.65  
  3 Mulholland, Kerry J       33 UC12                             33.10  
  4 Saxvik, Michael J         33 DCAC                             35.24  
  5 Green, Andrew O           31 FBST                             38.92  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Saxvik, Michael J         33 DCAC                           1:18.34  
       36.17  1:18.34                                                      
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Justin M       34 DCAC                             26.83  
  2 Keyes, Brett R            31 UC10                             27.91  
  3 Green, Andrew O           31 FBST                             28.72  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Green, Andrew O           31 FBST                           1:10.11  
       32.31  1:10.11                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Justin M       34 DCAC                           2:09.54  
       29.41  1:02.64  1:35.57  2:09.54                                    
  2 Green, Andrew O           31 FBST                           2:42.44  
       33.88  1:16.31  2:00.11  2:42.44                                    
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Keyes, Brett R            31 UC10                           1:04.92  
       30.79  1:04.92                                                      
  2 Mulholland, Kerry J       33 UC12                           1:06.83  
  3 Connors, Dana E           34 DCAC                           1:13.99  
       35.16  1:13.99                                                      
  4 Saxvik, Michael J         33 DCAC                           1:15.08  
       34.77  1:15.08                                                      
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Burkhardt, Justin M       34 DCAC                           2:09.23  
       26.91    59.91  1:38.61  2:09.23                                    
  2 Connors, Dana E           34 DCAC                           2:37.39  
       32.41  1:14.44  2:00.30  2:37.39                                    
 -- Schweitzer, Matthew       33 L4S                                 DQ  
       29.75  1:08.99  1:50.31       DQ                                    
 
Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Connors, Dana E           34 DCAC                           5:40.99  
       36.11  1:18.14  2:04.88  2:50.12  3:37.86  4:25.80  5:03.88  5:40.99
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovett, Michael           36 1693                             23.43  
  2 Jent, Daniel E            37 ALEX                             24.26  
  3 Egan, Ryan C              37 ARMS                             29.78  
  4 Rathgeber, Drew A         38 WAVA                             29.90  
  5 Reed, Nene W              36 ALEX                             45.98  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bell, David E             39 L4S                              54.07  
       26.37    54.07                                                      
  2 Grasha, Eric M            38 DCAC                             54.41  
       26.04    54.41                                                      
  3 Laboy, Jose A             36 ARMS                             57.79  
       26.94    57.79                                                      
  4 Rathgeber, Drew A         38 WAVA                           1:04.94  
       31.91  1:04.94                                                      
  5 Egan, Ryan C              37 ARMS                           1:07.20  
       31.91  1:07.20                                                      
  6 Reed, Nene W              36 ALEX                           1:57.51  
       50.27  1:57.51                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Jent, Daniel E            37 ALEX                           2:00.55  
       27.89    58.85  1:29.80  2:00.55                                    
  2 Grasha, Eric M            38 DCAC                           2:00.66  
       28.27    59.58  1:30.29  2:00.66                                    
  3 Rathgeber, Drew A         38 WAVA                           2:30.97  
       33.20  1:11.20  1:51.38  2:30.97                                    
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bell, David E             39 L4S                            5:21.07  
       28.57  1:00.48  1:32.98  2:05.94  2:39.09  3:11.76  3:44.46  4:17.16
     4:49.75  5:21.07                                                      
  2 Romack, Dave              37 L4S                            5:25.91  
       28.37    59.99  1:32.36  2:05.34  2:38.90  3:12.41  3:45.86  4:19.48
     4:53.05  5:25.91                                                      
  3 Ahlgren, Kyle R           39 1693                           6:30.95  
       36.17  1:16.27  1:56.79  2:37.23  3:17.07  3:56.84  4:35.80  5:15.17
     5:53.56  6:30.95                                                      
  4 Rathgeber, Drew A         38 WAVA                           6:57.56  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Rich            39 1693                             29.87  
  2 Tustin, John              38 DCAC                             30.46  
  3 Grasha, Eric M            38 DCAC                             31.36  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Bell, David E             39 L4S                              58.87  
  2 Romack, Dave              37 L4S                            1:01.41  
  3 Tustin, John              38 DCAC                           1:05.84  
       31.87  1:05.84                                                      
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Romack, Dave              37 L4S                            2:12.05  
       31.18  1:04.09  1:37.97  2:12.05                                    
  2 Ahlgren, Kyle R           39 1693                           2:44.75  
       39.78  1:21.21  2:03.23  2:44.75                                    
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Richard, Jean-Philippe    38 DCAC                             31.76  
  2 Laboy, Jose A             36 ARMS                             33.33  
  3 Grasha, Eric M            38 DCAC                             37.24  
  4 Rathgeber, Drew A         38 WAVA                             37.59  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Timothy, Shaun P          36 UC12                           1:07.35  
       31.54  1:07.35                                                      
  2 Williams, Rich            39 1693                           1:08.27  
       32.27  1:08.27                                                      
  3 Richard, Jean-Philippe    38 DCAC                           1:10.13  
       34.10  1:10.13                                                      
  4 Jent, Daniel E            37 ALEX                           1:14.14  
       34.48  1:14.14                                                      
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Grasha, Eric M            38 DCAC                             26.67  
  2 Laboy, Jose A             36 ARMS                             28.79  
  3 Tustin, John              38 DCAC                             28.92  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Richard, Jean-Philippe    38 DCAC                           1:06.80  
       31.78  1:06.80                                                      
  2 Tustin, John              38 DCAC                           1:06.94  
       29.82  1:06.94                                                      
  3 Laboy, Jose A             36 ARMS                           1:07.10  
       30.92  1:07.10                                                      
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Timothy, Shaun P          36 UC12                           2:14.83  
       28.58  1:04.11  1:44.11  2:14.83                                    
  2 Jent, Daniel E            37 ALEX                           2:21.68  
       28.90  1:05.85  1:48.98  2:21.68                                    
  3 Richard, Jean-Philippe    38 DCAC                           2:31.71  
       31.50  1:12.88  1:53.31  2:31.71                                    
  4 Hastings, Corey           39 ALEX                           2:36.13  
       28.92  1:05.87  1:54.36  2:36.13                                    
 
Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ahlgren, Kyle R           39 1693                           6:01.80  
       42.28  1:30.01  2:13.01  2:55.38  3:48.62  4:41.96  5:22.81  6:01.80
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomson, Farol L           43 GERM                             26.05  
  2 Dyce, Mark N              44 CMYM                             30.05  
  3 Grauvogel, Nathanael L    40 ARMS                             35.50  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Matthew C           40 SDS                            1:01.38  
       29.50  1:01.38                                                      
  2 Dyce, Mark N              44 CMYM                           1:12.04  
       32.47  1:12.04                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dyce, Mark N              44 CMYM                           3:03.13  
       36.96  1:19.70  2:11.06  3:03.13                                    
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Mead, Matthew C           40 SDS                            6:18.99  
       34.36  1:10.70  1:47.76  2:26.24  3:04.98  3:44.01  4:23.18  5:02.00
     5:40.69  6:18.99                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       42 TERR                             29.86  
  2 Rudolph, Daniel A         43 L4S                              29.99  
  3 Tomson, Farol L           43 GERM                             32.47  
 -- Grauvogel, Nathanael      40 ARMS                                DQ  
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       42 TERR                           2:24.98  
       34.78  1:11.64  1:48.93  2:24.98                                    
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       42 TERR                             28.81  
  2 Tomson, Farol L           43 GERM                             35.41  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       42 TERR                           1:03.51  
       30.02  1:03.51                                                      
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomson, Farol L           43 GERM                             28.61  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rudolph, Daniel A         43 L4S                            2:23.07  
       31.47  1:08.61  1:50.33  2:23.07                                    
 -- Hannesschlager, Michael   40 L4S                                 DQ  
       32.60  1:13.15  2:04.82       DQ                                    
 
Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       42 TERR                           4:48.19  
       28.43  1:01.08  1:41.36  2:22.96  3:01.33  3:40.83  4:15.03  4:48.19
  2 Rudolph, Daniel A         43 L4S                            5:09.78  
       34.07  1:12.03  1:52.10  2:31.69  3:15.07  3:58.86  4:35.20  5:09.78
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rees, Matt                46 L4S                              25.72  
  2 Clear, Kirk W             47 VMST                             25.74  
  3 Purcell, Frank J          48 LMAC                             32.24  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rees, Matt                46 L4S                              57.78  
       27.39    57.78                                                      
  2 Purcell, Frank J          48 LMAC                           1:13.59  
       34.28  1:13.59                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Frank J          48 LMAC                           2:53.44  
       38.76  1:22.53  2:08.52  2:53.44                                    
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Peal, Jim                 49 SDS                            6:27.45  
       34.42  1:11.47  1:49.94  2:28.91  3:07.83  3:46.51  4:27.10  5:07.75
     5:47.95  6:27.45                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Clear, Kirk W             47 VMST                             29.04  
  2 Peal, Jim                 49 SDS                              35.86  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Clear, Kirk W             47 VMST                           1:05.19  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Frank J          48 LMAC                           1:42.64  
       47.88  1:42.64                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Brian W            47 L4S                              27.79  
  2 Clear, Kirk W             47 VMST                             27.82  
  3 Bockius, Ted C            48 TERR                             27.90  
  4 Rees, Matt                46 L4S                              28.28  
  5 Purcell, Frank J          48 LMAC                             35.21  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Brian W            47 L4S                            1:03.43  
       30.02  1:03.43                                                      
  2 Peal, Jim                 49 SDS                            1:16.39  
       34.21  1:16.39                                                      
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Brian W            47 L4S                            1:05.65  
       30.95  1:05.65                                                      
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Brian W            47 L4S                            2:23.97  
       29.30  1:08.49  1:50.32  2:23.97                                    
  2 Peal, Jim                 49 SDS                            2:45.43  
       33.41  1:17.32  2:07.70  2:45.43                                    
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Peal, Jim                 49 SDS                            5:55.93  
       34.89  1:17.19  2:04.37  2:52.56  3:46.91  4:39.60  5:18.91  5:55.93
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           51 VMST                             23.17  
  2 Malsbury, David B         53 VMST                             25.17  
  3 Hellmann, Ralph P         53 SYSM                             25.80  
  4 Golden, Scott M           51 GERM                             26.70  
  5 Worst, Jeremy A           52 WAVA                             28.32  
  6 Harwit-Whewell, Stephen   54 WAVA                             28.63  
  7 Convis, Bradley A         52 WAVA                             28.76  
  8 Langan, Vincent           53 WAVA                             34.80  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           51 VMST                             51.41  
       24.82    51.41                                                      
  2 Worst, Jeremy A           52 WAVA                           1:01.73  
       29.02  1:01.73                                                      
  3 Harwit-Whewell, Stephen   54 WAVA                           1:03.81  
       31.65  1:03.81                                                      
  4 Evans, Brian R            50 RMST                           1:04.16  
       30.80  1:04.16                                                      
  5 Convis, Bradley A         52 WAVA                           1:05.71  
       30.54  1:05.71                                                      
  6 Langan, Vincent           53 WAVA                           1:27.04  
       38.41  1:27.04                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Worst, Jeremy A           52 WAVA                           2:23.31  
       32.84  1:09.08  1:46.44  2:23.31                                    
  2 Harwit-Whewell, Stephen   54 WAVA                           2:27.85  
       33.86  1:10.95  1:49.67  2:27.85                                    
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 House, Christopher        51 L4S                            5:30.41  
       30.38  1:03.62  1:37.19  2:10.75  2:44.93  3:18.72  3:51.57  4:24.30
     4:57.00  5:30.41                                                      
  2 Harwit-Whewell, Stephen   54 WAVA                           6:55.32  
       35.89  1:16.28  1:58.22  2:41.41  3:24.91  4:08.08  4:50.45  5:33.05
     6:15.73  6:55.32                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Malsbury, David B         53 VMST                             29.35  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Malsbury, David B         53 VMST                           1:02.68  
  2 Quinones, Enrique         51 DCAC                           1:06.32  
  3 Evans, Brian R            50 RMST                           1:14.88  
       36.75  1:14.88                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Hellmann, Ralph P         53 SYSM                             31.51  
  2 Convis, Bradley A         52 WAVA                             35.27  
  3 Langan, Vincent           53 WAVA                             46.13  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           51 VMST                           1:06.79  
       31.79  1:06.79                                                      
  2 Reynolds, Curt A          54 TERR                           1:10.89  
       33.60  1:10.89                                                      
  3 Kress, Jay T              51 L4S                            1:13.58  
       34.76  1:13.58                                                      
  4 Convis, Bradley A         52 WAVA                           1:22.30  
       39.09  1:22.30                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Kress, Jay T              51 L4S                            2:41.06  
       35.72  1:16.45  1:59.89  2:41.06                                    
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Schutzmeister, Scott      50 L4S                              26.36  
  2 Malsbury, David B         53 VMST                             27.28  
  3 Hellmann, Ralph P         53 SYSM                             27.61  
  4 Golden, Scott M           51 GERM                             28.42  
  5 Worst, Jeremy A           52 WAVA                             29.80  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Curt A          54 TERR                           1:02.85  
       28.63  1:02.85                                                      
  2 House, Christopher        51 L4S                            1:03.71  
       30.10  1:03.71                                                      
  3 Golden, Scott M           51 GERM                           1:04.07  
       30.79  1:04.07                                                      
  4 Worst, Jeremy A           52 WAVA                           1:18.33  
       35.64  1:18.33                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Schutzmeister, Scott      50 L4S                            2:13.51  
       31.03  1:05.35  1:39.93  2:13.51                                    
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           51 VMST                             59.62  
       28.18    59.62                                                      
  2 Malsbury, David B         53 VMST                           1:01.58  
       28.01  1:01.58                                                      
  3 House, Christopher        51 L4S                            1:05.21  
       30.28  1:05.21                                                      
  4 Hellmann, Ralph P         53 SYSM                           1:06.51  
       32.67  1:06.51                                                      
  5 Langan, Vincent           53 WAVA                           1:51.26 
       56.47  1:51.26                                             
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Gregory           51 VMST                           2:12.82  
       28.65  1:02.55  1:41.73  2:12.82                                    
  2 Reynolds, Curt A          54 TERR                           2:21.76  
       28.87  1:05.19  1:47.76  2:21.76                                    
  3 Kress, Jay T              51 L4S                            2:22.34  
       29.87  1:07.85  1:50.30  2:22.34                                    
  4 Evans, Brian R            50 RMST                           2:39.93  
       35.33  1:16.51  2:03.08  2:39.93                                    
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawley, Scott K           56 WAVA                             35.22  
  2 Collier, William G        58 TERR                             37.08  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickard, Alan K           57 RIPM                           1:02.28  
       30.02  1:02.28                                                      
  2 Allen, Douglas Dewey      55 UC10                           1:03.44  
       30.08  1:03.44                                                      
  3 Dawley, Scott K           56 WAVA                           1:20.55  
       38.81  1:20.55                                                      
  4 Collier, William G        58 TERR                           1:25.17  
       41.42  1:25.17                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickard, Alan K           57 RIPM                           2:21.85  
       33.05  1:09.19  1:45.82  2:21.85                                    
  2 Allen, Douglas Dewey      55 UC10                           2:26.28  
       33.34  1:09.85  1:48.44  2:26.28                                    
  3 Tupitza, Charles W        59 WAVA                           2:55.33  
       36.74  1:24.59  2:13.48  2:55.33                                    
  4 Dawley, Scott K           56 WAVA                           3:04.34  
       40.10  1:26.21  2:16.02  3:04.34                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Tupitza, Charles W        59 WAVA                           8:19.26  
       37.49  1:23.43  2:12.92  3:04.40  3:55.74  4:49.21  5:43.54  6:37.87
     7:31.69  8:19.26                                                      
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuchling, Geoffrey       55 DCAC                           1:02.27  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Nakazawa, Muraji          58 RMST                             37.67  
  2 Treen, Dave               56 UC08                             39.99  
  3 Viellieu, Ben L           59 L4S                              42.65  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Treen, Dave               56 UC08                           1:28.29  
       41.98  1:28.29                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Treen, Dave               56 UC08                           3:09.48  
       44.72  1:32.53  2:22.37  3:09.48                                    
  2 Nakazawa, Muraji          58 RMST                           3:19.32  
       47.61  1:39.14  2:30.63  3:19.32                                    
  3 Viellieu, Ben L           59 L4S                            3:25.46  
       46.22  1:36.98  2:30.70  3:25.46                                    
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Heuchling, Geoffrey       55 DCAC                             26.54  
  2 Tupitza, Charles W        59 WAVA                             30.06  
  3 Rickard, Alan K           57 RIPM                             33.41  
  4 Collier, William G        58 TERR                             48.62  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Tupitza, Charles W        59 WAVA                           1:11.83  
       33.80  1:11.83                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Tupitza, Charles W        59 WAVA                           3:00.10  
       36.70  1:24.70  2:14.73  3:00.10                                    
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickard, Alan K           57 RIPM                           1:16.12  
       35.76  1:16.12                                                      
  2 Collier, William G        58 TERR                           1:47.76  
       50.63  1:47.76                                                      
  3 Webber, Michael P         57 ALEX                           1:51.32  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dearfield, Kerry L        62 L4S                              28.22  
  2 Millikan, Frank           62 VMST                             32.05  
  3 Miller, Jim W             64 VMST                             32.22  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dearfield, Kerry L        62 L4S                            1:02.76  
       29.71  1:02.76                                                      
  2 Edgell, Don               62 L4S                            1:05.70  
       31.80  1:05.70                                                      
  3 Millikan, Frank           62 VMST                           1:11.72  
       33.42  1:11.72                                                      
  4 Boyle, Michael F          63 RMST                           1:20.27  
       38.89  1:20.27                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinberg, Norman A        60 L4S                            2:23.60  
       34.01  1:10.60  1:47.35  2:23.60                                    
  2 Edgell, Don               62 L4S                            2:30.20  
       34.35  1:12.28  1:51.21  2:30.20                                    
  3 Millikan, Frank           62 VMST                           2:49.43  
       35.79  1:16.78  2:02.29  2:49.43                                    
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinberg, Norman A        60 L4S                            6:34.31  
       31.02  1:04.64  1:38.44  2:12.61  2:47.64  3:22.34  3:57.28  4:32.87
     5:08.16  6:34.31                                                      
  2 Edgell, Don               62 L4S                            6:40.67  
       35.89  1:14.88  1:55.29  2:36.55  3:17.60  3:58.68  4:39.68  5:20.96
     6:01.10  6:40.67                                                      
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Jim W             64 VMST                             41.19  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Jim W             64 VMST                           1:29.91  
       44.40  1:29.91                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinberg, Norman A        60 L4S                            2:40.72  
       38.88  1:19.23  2:00.62  2:40.72                                    
  2 Miller, Jim W             64 VMST                           3:07.88  
       44.49  1:31.66  2:20.40  3:07.88                                    
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Michael F          63 RMST                             47.42  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyle, Michael F          63 RMST                           1:48.44  
       53.02  1:48.44                                                      
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Dearfield, Kerry L        62 L4S                            1:15.99  
       34.20  1:15.99                                                      
 -- Boyle, Michael F          63 RMST                                DQ  
       56.91       DQ                                                      
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Culhane, Kevin V          68 ALEX                             28.27  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Culhane, Kevin V          68 ALEX                             35.06  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Culhane, Kevin V          68 ALEX                             37.76  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Culhane, Kevin V          68 ALEX                             33.89  
 
Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harmon, David C           65 ANCM                           3:24.82  
       40.32  1:31.11  2:27.16  3:24.82                                    
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harmon, David C           65 ANCM                           2:53.33  
       39.07  1:23.10  2:14.56  2:53.33                                    
 
Men 65-69 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Harmon, David C           65 ANCM                           6:10.38  
       41.21  1:31.71  2:20.22  3:07.47  4:00.80  4:51.55  5:32.06  6:10.38
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Zamon, Frederick J        72 GMUP                             32.28  
  2 Michel, Peter A           71 ALEX                             41.70  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Zamon, Frederick J        72 GMUP                           1:16.17  
       35.39  1:16.17                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rolston, Howard           74 GOLD                             36.49  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Michel, Peter A           71 ALEX                             44.88  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Michel, Peter A           71 ALEX                           1:36.76  
       46.73  1:36.76                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Michel, Peter A           71 ALEX                           3:47.62  
       50.26  1:46.43  2:45.92  3:47.62                                    
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Zamon, Frederick J        72 GMUP                             39.73  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Zamon, Frederick J        72 GMUP                           1:43.89  
       48.31  1:43.89                                                      
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
 -- Rolston, Howard           74 GOLD                                DQ  
       35.19       DQ                                                      
 
Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Rolston, Howard           74 GOLD                           2:52.93  
       36.00  1:19.91  2:10.82  2:52.93                                    
  2 Zamon, Frederick J        72 GMUP                           3:35.25  
       43.23  1:37.93  2:45.37  3:35.25                                    
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Diamond, Louis H          75 ANCM                             42.58  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Diamond, Louis H          75 ANCM                           1:39.77  
       47.28  1:39.77                                                      
 
Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals        
===============================================================================
  1 Diamond, Louis H          75 ANCM                           4:08.85  
       51.53  1:51.17  2:58.62  4:08.85                                    
 

*******  RELAYS  **************************************************************
*******************************************************************************

Women 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ARMS                  'B'                                   2:10.30  
     1) Mathey, Alison E W30            2) Van Arkel, Brittany A W27      
     3) Moore, Colleen W23              4) Brown, Rachel P W31            
       34.53  1:12.35  1:42.78  2:10.30                                    
 
Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ARMS                  'A'                                   2:18.05  
     1) Connor, Jennifer W39            2) Hufford, Ellen U W32           
     3) Swain, Jayme S W40              4) Mathey, Alison E W30           
       37.94  1:14.22  1:45.73  2:18.05                                    
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ARMS                  'B'                                   1:38.15  
     1) Summers, Dan M28                2) Thames, Steven G M27           
     3) Guiffre, John M25               4) King, Steven L M26             
       26.38    51.41  1:24.05  1:38.15                                    
  2 DCAC                              'A'                       1:39.02  
     1) Richard, Jean-Philippe M38      2) Burkhardt, Justin M M34        
     3) Grasha, Eric M M38              4) Sigward, Dustin M27            
       27.06    51.90  1:15.79  1:39.02                                    
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 DCAC                              'A'                       1:56.01  
     1) Grasha, Eric M M38              2) Connors, Dana E M34            
     3) Burkhardt, Justin M M34         4) Sigward, Dustin M27            
       29.45  1:11.98  1:32.84  1:56.01                                    
  2 ARMS                  'A'                                   2:05.28  
     1) Grauvogel, Nathaneal L M40      2) Summers, Dan M28               
     3) Guiffre, John M25               4) King, Steven L M26             
       47.13  1:16.56  1:42.13  2:05.28                                    
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 WAVA                            'A'                         1:54.93  
     1) Rathgeber, Drew A M38           2) Harwit-Whewell, Stephen M54    
     3) Convis, Bradley A M52           4) Worst, Jeremy A M52            
       29.48    57.37  1:27.32  1:54.93                                    
 
Men 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 L4S                 'A'                                     1:42.39  
     1) Schutzmeister, Scott M50        2) House, Christopher M51         
     3) Ellis, Brian W M47              4) Kress, Jay T M51               
       25.78    51.55  1:16.81  1:42.39                                    
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
 -- L4S                 'A'                                          DQ  
     1) Weinberg, Norman A M60          2) Viellieu, Ben L M59            
     3) Edgell, Don M62                 4) Dearfield, Kerry L M62         
       34.62  1:15.82  1:50.13       DQ                                    
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1693                  'A'                                   1:56.04  
     1) Sullivan, Shannon D W38         2) Williams, Rich M39             
     3) Mizerak, Gabrielle M W23        4) Lovett, Michael M36            
       37.11  1:08.00  1:34.10  1:56.04                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 ALEX                            'A'                         1:47.10  
     1) Garrahan, William M26           2) Keyser, Lisa M W32             
     3) Jakubchak, Lindsey N W32        4) Jent, Daniel E M37             
       26.12    55.61  1:23.22  1:47.10                                    
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 DCAC                              'B'                       2:08.38  
     1) Tustin, John M38                2) Walsh, Sheila A W44            
     3) Saxvik, Michael J M33           4) Warren-Shriner, Lindsey W26    
       30.38  1:07.82  1:37.20  2:08.38                                    
  
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SDS                            'A'                          2:25.30  
     1) Mead, Matthew C M40             2) Kellogg, Kristine M W52        
     3) Peal, Jim M49                   4) Clanton, Brenna K W43          
       34.96  1:19.71  1:51.21  2:25.30                                    
  2 GERM                            'A'                         2:39.59  
     1) Little, Nancy L W56             2) Tomson, Farol L M43            
     3) Golden, Scott M M51             4) Scherschligt, Julia W37        
     1:05.95  1:29.33  1:58.91  2:39.59                                 
 
 
*******  COCONUT  RELAY  ******************************************************
*******************************************************************************
 
 150 Yard Coconut Relay
===============================================================================
     Men                                                         Finals        
===============================================================================   
  1 WAVA                                                        2:00.84  
     1) Convis, Bradley A M52           2) Rathgeber, Drew A M38          
     3) Worst, Jeremy A M52                                            
       39.79  1:23.28  2:00.84  
  2 WAVA                                                        2:08.57  
     1) Langan, Vincent M53             2) Harwit-Whewell, Stephen M54
     3) Harris, Gregory  M51
       27.89  1:11.82  2:08.57         
                                             
===============================================================================
      Mixed                                                      Finals        
===============================================================================
  1 1693                                                        1:43.66  
     1) Williams, Rich M39              2) Lovett, Michael M36            
     3) Mizerak, Gabrielle M W23                                       
       17.22  1:01.01  1:43.66   
  2 ALEX                                                        2:00.61  
     1) Miller, Alaina W32              2) Garrahan, William M26          
     3) Taylor, Tim M27                                                
       37.62    59.73  2:00.61                      
  3 1693                                                        2:07.95  
     1) Ahlgren, Kyle R M39             2) Lovett, Lindsay R W36          
     3) Sullivan, Shannon D W38                                        
       16.82    34.33  2:07.95                 
  4 WAVA                                                        2:38.44DQ  
     1) Dawley, Scott K M56             2) Tupitza, Charles W M59         
     3) Dawley, Julie S W57                        
       19.95    42.57  2:38.44DQ